Vissza
A  Pitagoriasz matematika verseny értékelése A  Pitagoriasz verseny nagyon közkedvelt a  gyerekek körében. Aki  egyszer már belekóstolt, kedvet kap a  matematikához. Fejleszti a  szövegértést, a  logikai gondolkodást, a  pontos munkavégzést.  A  15 feladatot a  rendelkezésre álló 60 perc alatt kell megoldani. Az eredményességhez legalább 10 példát kell helyesen kiszámítani.  Aki hamarabb végez, minden megtakarított 4 perc után 1 pluszpont kap.   Az iskolai fordulóban 18 harmadikos tanuló vett részt. Közülük 10 tanuló lett eredményes: A  negyedik évfolyamban 20 tanuló versenyzett az iskolai fordulóban, ahol 10 tanuló lett eredményes: A járási fordulóra mindkét évfolyamból a  23 és több pontot elért tanuló kapott meghívást.  A   forduló március 16-án a  Komensky utcai  alapiskolában zajlott. Az 5 harmadikos és 4 negyedikes tanuló nagyon sikeresen szerepelt. A  nyerteseknek gratulálunk! A  többieknek pedig kitartást, hogy jövõre sikeresek legyenek! Kukel Mónika
A  Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny értékelése Ebben a  tanévben is bekapcsolódtak tanulóink a  Kenguru versenybe, amely március 19-én zajlott iskolánkban.  A verseny célja: a matematika népszerűsítése, a matematika megszerettetése, sikerélmény biztosítása, a  magyar nemzetiségű diákok bekapcsolása egy egységes világ versenybe, nemzetközi hírnevünk javítása, tehetségek kiválasztása. A diákok nagy lelkesedéssel készültek. A  második évfolyamból 28, a  harmadikból 6, a  negyedikből 15 diák vett részt a  versenyen.  Még nagyobb izgalommal várták május negyedikét, a  verseny értékelését, melynek helyszín a  Selye János Gimnázium volt. Minden kategóriában az első öt helyezettet értékelték, akik tárgyi jutalmat és oklevelet kaptak.  Minden évfolyamban 120- 130 tanuló versenyzett. Közülük kerültek ki a  győztesek, akikre nagyon büszkék vagyunk Kukel Mónika .
Matematika háziverseny A  háziversenyt a  3. és 4. évfolyam tanulói számára novemberi hónap folyamán szerveztük.  A  verseny célja a  matematika iránti érdeklődés felkeltése, a  tantárgy  megközelítése egy másik oldalról. Felkutatni  a  logikusan gondolkodó tanulókat, akik egy kis többlet munka elvégzésével más versenybe   is szívesen bekapcsolódnak. A  feladatsor tartalmazott a  tananyaggal összefüggő, a  hétköznapi jártosságukat igénylő, logikai, ill. vicces feladatot is. A  verseny értékelése sávozással történt. Az aranysáv díjazottjai tárgyi jutalomban is részesültek. Az eredmények: A  versenynek nagy sikere volt, ezért a  következő tanévben is szívesen megrendezzük. Kukel Mónika